Bohaterowie

W trakcie tworzenia (!)

Reginald Chalvine - uwolnił ludność Voprain od sił Królestwa Lothealli i Imperium Rendanu, stając się przy tym jedynym i słusznym władcą. Zdobywając poparcie szlachty zebrał niemałą armię, a po roku ciągłych walk udało mu się osiągnąć cel. Zasiadł na tronie w Darwell, a ludność ogłosiła go Królem Rebeliantów. Reginald sprawił, że Voprain zaczęło wracać do dawnej świetności. Z czasem zaczęto tępić jego metody sprawowania władzy. Sprowadzał niewolników, narzucał wiarę, wynajmował profesjonalistów do zabijania tych, którzy mogliby mu zagrozić. Ludzie prowadzący koczowniczy tryb życia w lasach byli transportowani do miast, tworząc tanią siłę roboczą. W ten sposób produkcja dóbr wzrosła, a co za tym szło - wzbogacenie skarbu państwa. Nie obchodziło go to, że ludzie nieprzystosowani do pracy, umierają ze zmęczenia. Król wierzył, że cel uświęca środki za co niektórzy go nienawidzili, a inni kochali. Większość jednak bała się konsekwencji otwartych protestów i wychwalała władcę, nawet jeśli to nie było zgodne z prawdą. Został zamordowany przez własną żonę.

Katherina Chalvine z domu Fitzclarence - pierwsza i ostatnia żona Reginalda. Pochodziła z Borgarvika, północnego sąsiada Voprain, choć od kilku lat mieszkała w Swynlake na granicy obu państw. Pojawiły się plotki jakoby Królowa na wskutek choroby stała się bezpłodna, a wcześniej poroniła we własnym łożu. W noc, gdy Reginald ogłosił, że poślubi jej siostrę, wbiła mu sztylet w serce, gdy spał. Chwilę później popełniła samobójstwo podcinając sobie żyły.

Raymond Chalvine - brat Reginalda Chalvina, objął tron po swoim bracie. Poślubił kobietę z niskim stanem, która urodziła mu syna. Wielu twierdzi, że nie nadawał się do władzy. Nie miał siły ducha, co jego poprzednik. Większość szlachty tępiła go, próbując usilnie odebrać mu władzę. Obawiano się, że pogrąży państwo i zniszczy jego świetność. Udał się do Clifton, gdzie doszedł do porozumienia według, którego jego syn Joseph poślubi Lenorę Beauclarke. Podczas uroczystości weselnej został otruty.

Joseph Chalvine - syn Raymonda, odziedziczył tron po śmierci ojca. O jego matce wiadomo, że zmarła podczas porodu. Poślubił z przymusu Lenorę Beauclarke w której się następnie zakochał. Ma z nią dwie córki. Z niepewnego i nieufnego władcy, za sprawą swojej żony, stał się pewnym siebie, zaangażowanym i dobrym władcą. Reformując metody swojego wuja Reginalda, rozwinął państwo przemysłowo i handlowo. Wprowadził wolność głosu i wyznań. Oddany państwu, postanawia zostać w stolicy podczas ataku przez nieznanych zabójców, by zarządzać wojskiem.

Lenora Chalvine z domu Beauclarke - żona Josepha, a co za tym idzie Królowa, córka Williama Beauclarke i Elizabeth Beauclarke. Ma dwie córki, które urodziła podczas ataku na Darwell. Wykazuje się wielką wrażliwością i empatią. Posiada cechy przywódcze i silną sztukę perswazji. Zna się na polityce. Pomaga mężowi w zarządzaniu krajem. Rodzina kładzie na nią duży nacisk, przez co ulega jej wpływom.

Jennifer Anne Chalvine - córka Lenory i Josepha, księżniczka Voprain. Udaje się ją ocalić podczas ataku na Darwell. Ma młodszą o cztery minuty siostrę bliźniaczkę. Posiadała długie czarne falowane włosy Chalvinów oraz błękitne oczy Beauclarków. Była mieszanką wspaniałych rodów, a cechy matki wróżyły jej sukcesy w przyszłości.

Jürgen Anton Roth - dowódca Czarnej Straży w Awen. Urodził się i wychował w Borgaviku. Uczęszczał do wojska we wczesnej młodości, a w wieku dwudziestu trzech lat osiadł w Voprain. Płynnie mówi w trzech językach. Bierze udział w ataku na Darwell i przechwytuje królewskie dziecko. Sam jest postacią tajemniczą. Jest bezpośredni, konsekwentny i surowy, ale i zabawny i sarkastyczny. Szanuje swoich ludzi i żyje zgodnie z zasadami bractwa. Rekruci, których szkolił są jednymi z najlepszych czarnego bractwa. Jego kompanii uwielbiają spędzać z nim czas w wolnej chwili.

Albert Vanderbilt - narzeczony Jennifer Anne, przyszły król Voprain. Jego rodzina prowadzi interesy we Flatston. Posiada charakterystyczne cechy Vanderbiltów, złoty kolor włosów i brązowe oczy.

William&Elizabeth Beauclarke - rodzice Lenory Beuaclarke, dziadkowie Jennifer Anne. Próbują utrzymać pozycję rodziny na najwyższym szczeblu. Mają znaczący wpływ na politykę kraju. William brał udział w otruciu Raymonda Chalvina, choć nie przyznaje tego otwarcie.

John Dieler - czarny strażnik i najlepszy przyjaciel Evelyn. Jest kobieciarzem i romantykiem. Marzy by zostać znanym i poważanym bardem. Potrafi grać na lutni i bębnach. Często występuje dla napiwków na ulicy, bądź w tawernach. Nie zachowuje się poważnie, zachowując mentalność nastolatka. Ma zielono-złote oczy i kasztanowe włosy do ramion.

Evelyn Regan - od dziecka wychowywana wśród Czarnej Straży i choć nigdy nie została przez nich naznaczona, posiada wszystkie zdolności przetrwania. Jest uparta i na każdym kroku stara się być niezależna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy